ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9941326
*
nr 994 1326
Spegel
Ek, omkring sekelskiftet 1900, höjd: 105 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2015
kl 20:10:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 15:27:28
1
100 kr
16/11 11:29:03
2
150 kr
16/11 12:33:32
1
200 kr
16/11 14:29:52
2
250 kr
16/11 17:33:49
3
500 kr
16/11 18:29:41
2
350 kr
16/11 18:29:41
3
400 kr (Budbetjänt)
16/11 18:30:06
2
450 kr
16/11 18:30:06
3
500 kr (Budbetjänt)
16/11 20:05:49
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 994 1326
Spegel
Ek, omkring sekelskiftet 1900, höjd: 105 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 15:27:28 | 1 | 100 kr |
16/11 11:29:03 | 2 | 150 kr |
16/11 12:33:32 | 1 | 200 kr |
16/11 14:29:52 | 2 | 250 kr |
16/11 17:33:49 | 3 | 500 kr |
16/11 18:29:41 | 2 | 350 kr |
16/11 18:29:41 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
16/11 18:30:06 | 2 | 450 kr |
16/11 18:30:06 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
16/11 20:05:49 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45